V USA fajčia marihuanu dospelí viac ako ich deti: Čo za to môže?

Foto: esquire.com
Konopkar, 7. septembra 2016

Prišli ste niekedy k niekomu na návštevu a cítili ste čudný zápach, ktorý sa podobal na ten z marihuany? No, je možné, že trávu tam nefajčil žiadny dorastenec, ale skôr jeho rodič. Aspoň podľa federálnych údajov, ktoré zozbierali v USA.

„Počas posledných trinástich rokov sa v Spojených štátoch amerických percento užívania marihuany neustále zvyšuje. Ide najmä o ľudí vo veku 26 rokov a viac. V uplynulom mesiaci bol nárast užívania tejto ľahkej drogy staršími ľuďmi dokonca vyšší než u teenagerov,“ povedal autor správy Alejandro Azofeifa.

Ako sa ďalej v správe vydanej Centrom prevencie chorôb uvádza, zvýšený podiel užívania marihuany bol zaznamenaný u ľudí vo veku 18 a viac rokov, ale nestúpol a ani neklesol v skupine 12-17 ročných.

 

fajcenie-marisky

 

Podľa údajov, marihuanu fajčia najmä dospelí majúci blízko do dôchodku. Až 33 % ľudí starších ako 65 rokov marihuanu užíva a predpokladá sa, že ľudia, ktorí sú vo veku medzi 50 a 60 rokov by mohli v užívaní marišky teenagerov a mladých ľudí dokonca aj prekonať. Podľa hodnotení to však ešte pár rokov potrvá.

A dôvod zvyšovania percenta najmä u starších vekových skupín? Predovšetkým za to môže medicínska marihuana používaná na tlmenie bolesti alebo pri problémoch so spánkom, ktoré trápia starších ľudí.

 

fajcenie-ganja

 

Počas najbližších prázdnin je teda viac ako isté, že lepší matroš budú mať práve naši starí rodičia. Pýtať sa ich to ale, pre istotu, nepokúšajte (aj keď v ére hippies boli mladí a pravdepodobne vyskúšali nielen tetu Mary Jane).

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím