Albánska polícia zničila tento rok 1,7 milióna rastlín konope

Foto: yahoo.com
Konopkar, 6. septembra 2016

Počet rastlín marihuany, ktoré sa podarilo zlikvidovať, je zhruba trojnásobne vyšší než vlani, uviedol vysoký predstaviteľ albánskej polície Altin Qato.

Albánska polícia zničila od začiatku tohto roku už viac ako 1,7 milióna rastlín marihuany. V rámci dlhodobej kampane zameranej voči pestovateľom zakázaného indického konope zároveň zadržali okolo 150 podozrivých, informovala agentúra AP.

Albánske orgány vedú rozsiahlu kampaň proti pestovaniu indického konope už približne tri roky. Pred jej spustením patrilo Albánsko k popredným európskym producentom marihuany.

Neslávne známa bola v tomto smere „marihuanová dedina“ Lazarat na juhu Albánska. Proti tamojším pestovateľom v roku 2014 museli nasadiť až 800 policajtov a obrnené transportéry, ktoré sa stali terčom paľby z automatických zbraní a raketometov.

V dôsledku stále pokračujúcich policajných operácií prišli miestne drogové gangy už o miliardy eur. Pestovatelia marihuany sa preto stiahli do odľahlých, ťažko prístupných horských lokalít Albánska a často využívajú pozemky, ktoré nikomu nepatria.

„Prácu polície to veľmi skomplikovalo,“ uviedol v pondelok Altin Qato.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím