Marihuana bude v Austrálii legálna na lekárske účely

Foto: WEB
Konopkar, 5. septembra 2016

Od novembra sa Austrália stane ďalšou z krajín, ktoré povoľujú použitie marihuany na lekársky predpis. Bude zaradená v rovnakej kategórii liečiv, ako napríklad morfium.

Rozhodnutie, ktoré schválil parlament, sa opiera hlavne o klinické štúdie dokazujúce, že kontrolované užívanie marihuany ako lieku môže preukázateľne pomôcť napríklad pacientom trpiacim chronickými bolesťami. Osvedčila sa tiež na zmiernenie negatívnych účinkov chemoterapie.

Zástupcovia organizácií, podporujúcich legalizáciu na lekárske účely priznávajú, že Austráliu teraz čaká dlhá cesta k odtabuizovaniu marihuany.

Niektorí z pacientov, ktorí plánujú marihuanu legálne užívať sa tiež obávajú, že aj napriek legalizácii sa lekári budú zdráhať predpisovať ju svojim pacientom, prípadne, že jej cena bude neúmerne vysoká.

Budúci priemyselní producenti marihuany na lekárske účely budú podliehať prísnej štátnej kontrole.

 

Zdroj: premuza.noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím