Konope ako fenomén Dolnej zeme

Foto: uszz.sk
Konopkar, 30. augusta 2016

Konope ako užitočná rastlina a plodina, ktorá je na počiatku príbehu nití a tkane – neodmysliteľných súputnikov histórie dolnozemských Slovákov od čias, keď pred takmer tromi stáročiami osídľovali priestranstvá dodnes významne ovplyvnené a určené slovenskou kultúrou bytu a spôsobu života, sa stali aj predmetom televíznej reportáže publicistu Jána Špringeľa pôsobiaceho v slovenskom mediálnom prostredí srbskej Vojvodiny.

Redaktor RTV Kovačica a zajedno aj spolupracovník týždenníka Slovákov v Srbsku Hlas ľudu v Novom Sade približuje tradičnú plodinu a jej využitie v súčasnosti, a to aj prostredníctvom názorného odborného výkladu pána Pavla Petráša, majiteľa Etno-domu Petráš – úctyhodnej zbierky hmotného dedičstva Slovákov v Padine, ktorú svojpomocne pred niekoľkými rokmi zriadil v jednom z typických padinských domov obývaného ešte jeho predkami.

 

 

 

Zdroj: uszz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím