Extrenčan Van Kessel kúpil bezdomovcovi marihuanu: Dal si aj on?

Foto: WEB
Konopkar, 21. augusta 2016

Futbalový útočník Gino van Kessel (23) nedávno prestúpil z majstrovského AS Trenčín do Slavie Praha. Holandský rodák, reprezentujúci karibský štátik Curacao, prišiel do Česka strieľať najmä góly. Známy je aj tým, že rád pomáha ostatným. Z príbehu, ktorý zažil počas pôsobenia vo Francúzsku, budete milo prekvapení.

V rozhovore pre český magazín Sport sa zdôveril s veľkým príbehom, ktorý zažil počas hosťovania vo Francúzsku. Keď išiel z Avignonu, kde pôsobil, do Holandska, pri diaľnici uvidel bezdomovca, ktorý stopuje.

Zastavil a opýtal sa ho, kam má namierené. Odvetil mu, že do francúzskeho Lyonu. Kessel neváhal, pozrel sa do navigácie a povedal mu, nasadaj, zoberiem ťa. „Vedel anglicky a aspoň som mal na diaľnici spoločníka. Rozprávali sme sa o tom, kto som a čo robím. Asi po desiatich minútach sa ma opýtal, či by so mnou mohol ísť až do Holandska. Mrkol som na neho, či to myslí vážne,“ povedal Gino.

Ostrostrelec pražskej Slavie s nadšením pokračoval v rozhovore. „Ukázal, že má so sebou pas, a nadšene mi vysvetľoval, že jeho snom je pozrieť sa do Holandska. Tak som kývol,“ pokračoval. Rozprávali sa aj o jeho rodine a po chvíli váhania mu oznámil, že či nemôže zavolať svojej mame, ktorú dlho nepočul. Keď sa jej nakoniec dovolal, hrdo jej oznámil, že ide s futbalistom, ktorý hrá vo Francúzsku, k nemu domov do Holandska.

 

Čo nasledovalo, keď prišli do Holandska?

Keď dorazili do Amsterdamu, Gino mu zaplatil hotel, večeru a na druhý deň aj raňajky. Prišiel aj bonus, ktorý nečakal asi ani samotný nový Kesselov spoločník. „Pretože fajčil a boli sme v Amsterdame, sľúbil som, že mu zoženiem jointa. Išiel som do coffee shopu a kúpil som mu rovno tri. Potom som mu dal nejaké peniaze a dúfam, že si to v Holandsku užil,“dodal s úsmevom. Nevedno však, či z marihuany nepotiahol aj reprezentant Curacaa.

Tam sa ich cesty rozišli a odvtedy sa už nevideli. „Možno je ešte v Amsterdame, možno zase späť doma vo Francúzsku. Snáď mu niekto zase pomohol, “ dodal na záver s úsmevom.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím