Konope je univerzálny liek: čistí črevá, pomáha rastu svalov a ničí akné

Foto: csite.net
Konopkar, 20. augusta 2016

Hoci si konope automaticky spájame s marihuanou, Konope siate, teda Cannabis sativa, z ktorého sa vyrábajú potraviny obsahuje len veľmi málo psychotropnej látky THC.

V technickej odrode konope je najdôležitejšou látkou Cannabidiol (CBD), ktorý má vysoko protizápalové účinky, a práve preto sa začali šíriť výrobky z tejto rastliny ako huby po daždi. Tvrdenia o priaznivom vplyve konope na zdravie človeka potvrdzujú aj vedecké výskumy.

 

Pozitívne účinky konope siatej:

  • zlepšuje stav pokožky, vlasov a očí
  • detoxikuje a regeneruje pečeň
  • podporuje metabolizmus a prečisťuje tráviaci trakt
  • má antibakteriálne a antiseptické účinky
  • zmierňuje bolesť a opuchy kĺbov
  • podporuje činnosť mozgu a koncentráciu
  • dodáva energiu, pocit pohody a eliminuje úzkostné stavy
  • priaznivo pôsobí na plodnosť ako aj počas PMS
  • obnovuje tkanivá a pomáha pri raste svalov
  • udržiava hladinu cholesterolu ako aj krvný tlak v norme

 

Čo všetko sa dá z konope vyrobiť?

 

Konopný olej

Je plný omega-3 a omega-6 nenasýtených mastných kyselín, ktoré majú na naše zdravie blahodárne účinky. V prípade dlhodobého nedostatku môže ich deficit viesť až k Alzheimerovej či Parkinsonovej chorobe.

 

kanabis-olej

 

Konopné semienka

Či už lúpané alebo nelúpané, oba typy majú vysoký podiel bielkovín ako aj zdraviu prospešných látok, ktoré len ťažko nájdete v inej potravine. Využitie majú naozaj všestranné. Môžete ich pridať do šalátov, kaší, jogurtov, smoothie, koláčov alebo si z nich vyrobte zdravé sladkosti.

 

vtacik-marihuana

 

Konopné otruby

Ide vlastne o pomletý obal konopného semienka, ktorý prečisťuje a podporuje činnosť celého tráviaceho traktu. Denne sa odporúča konzumovať 1-2 lyžičky otrúb, najlepšie ráno a večer. Buď si ich primiešate do jedla alebo ich zapite pohárom vody.

 

konopne-otruby-bio

 

Konopný čaj

Čaj sa vyrába z listov a kvetov konope. Lúhovať by sa mal minimálne 5 minúť, záleží podľa toho akú výraznú chuť chcete. Pri pravidelnom pití sa postará o upokojenie organizmu a svalstva.

 

konopny-cajik

 

Konopný proteín

V prípade že cvičíte a po tréningu si doprajete proteínové šejky, najlepšie urobíte ak vymeníte lacné sójové proteíny za kvalitný a čisto prírodný konopný proteín. Ide rozhodne o to najlepšie, čo môžete svojmu telu po športovej aktivite dopriať.

 

konopny-protein

 

Existuje aj množstvo ďalších potravín obsahujúcich konope ako napríklad konopná múka, cestoviny a mnoho ďalších, preto ak niekde na obale zazriete typický konopný list, určite siahnite po tomto výrobku. Vaše telo sa vám za to poďakuje.

 

Zdroj: eva.cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím