V Čadci zaistili konope a extázu

Foto: PZ
Konopkar, 13. augusta 2016

Čadčianski policajti zadržali pre drogovú trestnú činnosť dvojicu mladíkov vo veku 25 a 19 rokov.

Na základe operatívnych informácií policajti u 25 ročného Andreasa, ktorý pôsobil v okrese Čadca ako díler drog, našli a zaistili rastlinnú sušinu v plastikových vreciach o hmotnosti 241,45 gramov a kapsuly vo forme tabliet.

Ďalej polícia zaistila predmety slúžiace na prípravu, konzumáciu a distribúciu drog. Predbežná kriminalistická expertíza potvrdila, že v prípade rastlinnej sušiny ide o konope a zo zaisteného množstva by bolo možné vyrobiť 1092 až 3277 obvykle jednorazových dávok, v prípade tabliet ide o extázu. Tieto drogy následne po dohode ponúkal a predával konzumentom v okolí. Naposledy predal 55 kapsúl extázy vo forme tabliet 19 ročnému Pavlovi z Košíc za sumu 150,-€.

 

konope-cadca

 

Vyšetrovateľ OR PZ v Čadci obidvoch mladých mužov obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. 25 ročný Andreas je stíhaný väzobne, druhý obvinený je stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny hrozí obvineným mužom trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky