Colnícky pes vyňuchal pri prehliadke v aute aj kanabis

Foto: WEB
Konopkar, 3. augusta 2016

Pes Amira, vycvičený na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok, našiel pri prehliadke auta kanabis. Kontrolu osobného vozidla s hlohovským evidenčným číslom vykonali senickí colníci pri obci Malženice v okrese Trnava.

„Šoféroval ho 22-ročný občan slovenskej národnosti. V aute sa nachádzali traja spolujazdci taktiež slovenskej národnosti. Na výzvu colníkov, či prepravujú tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu, odpovedali záporne, na čo im colníci oznámili, že urobia kontrolu so služobným psom,“ informovala dnes hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Pes označil priestor rýchlostnej páky medzi prednými sedadlami. Tam colníci objavili zostatky rastlinnej sušiny, plastové veká od minerálnych vôd upravené na užitie kanabisu a v sedačke predného spolujazdca plastové uzatváracie vrecko s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky. „Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala Zlochová.

  

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím