Predávali konope mladistvým, čaká ich nepodmienečný trest

Foto: virginiaweedlawyer.com
Konopkar, 26. júla 2016

Nepodmienečné tresty odňatia slobody potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici za drogový zločin pre dvoch mužov z obce Gemerský Jablonec v okrese Rimavská Sobota. Pre 27-ročného Ladislava Galamba to znamená päť a pol roka a pre jeho komplica 30–ročného Štefana Lazsíka päť rokov vo väzení so stredným stupňom stráženia.

Galamb i Lazsík v rokoch 2013 a 2014 kupovali od neznámych osôb konope a následne ho predávali mladistvým v rodnej obci, ale aj v Hajnáčke a vo Fiľakove. Konope predávali za dve, päť a desať eur mladým ľuďom, hoci vedeli, že nemajú ešte 18 rokov. Konope našli policajti v aute, v ktorom sa obaja díleri prevážali v marci 2014, ale semiačka rastliny rodu Canabis a stopy po tomto rastlinnom materiáli sa našli aj pri domovej prehliadke v mieste Galambovho trvalého bydliska. 

Okresný súd v Rimavskej Sobote uznal Galamba a Lazsíka za vinných z obzvlášť závažného drogového zločinu a vymeral im nepodmienečné tresty 5,5 roka a päť rokov. Voči verdiktu sa odvolali obaja obžalovaní i prokurátor. Díleri tvrdili, že sú nevinní a prokurátor žiadal prísnejšie tresty. Odvolací súd im nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Predseda senátu hneď nariadil aj výkon trestu. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím