Liečba marihuanou v USA poráža lieky na predpis

Foto: WIKIMEDIA.ORG
Konopkar, 11. júla 2016

Konope môže podľa štúdie ušetriť miliónov dolárov zo zdravotného poistenia.

Dôchodcovia ako aj chorí ľudia v USA čoraz viac namiesto liekov užívajú k liečbe marihuanu. 

V štátoch, kde uznali konope ako liek, v súčasnosti klesá množstvo predpisovaných liekov. V roku 2013 ušetrila liečba marihuanou zo zdravotného poistenia až 165 miliónov amerických dolárov. 

Podľa zdravotníckeho mesačníka Health Affairs sa takýto postup rozširuje čoraz viac, informovali o tom české Hospodářske noviny.

Tím z University of Georgia mapoval množstvo liekov platených seniorom z federálneho zdravotného poistenia Medicare. To im od roku 2013 ponúka zvýhodnený program.

Prvé odhady ukazujú, že predaj predpísaných liekov klesol práve v štátoch, kde sa pacienti môžu liečiť aj prípravkami z marihuany. U liekov na bolesť bol pokles až 11 percent. 

Autori štúdie tvrdia, že ak by sa liečba konope legalizovala vo všetkých 50 štátoch (v súčasnosti je v 25 štátoch) USA, mohlo by to Medicare ušetriť viac ako 468 miliónov dolárov ročne.  

„Netvrdím, že úspora by mala byť dôvodom k legalizácií, ale malo by sa o nej hovoriť,“ tvrdí jedne z autorov štúdie David Bradford. 

 

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím