Z drogovej závislosti sa lieči čoraz viac ľudí, vlani ich bolo najviac za 10 rokov

Foto: iexplore.com
Konopkar, 4. júla 2016

Liečbu závislosti od drog podstúpilo vlani najviac ľudí za posledných desať rokov.

Išlo o 2720 osôb. V porovnaní s rokom 2006 je to o skoro 800 ľudí viac, oproti roku 2014 o takmer 240. Vyplýva to z najnovšej publikácie Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Zo závislosti od drog sa lieči na Slovensku čoraz viac mužov. Ich počet (2281) vlani stúpol v porovnaní s predchádzajúcim rokom (2035).

U žien je trend opačný. Lieči sa ich menej. Vlani sa o to pokúšalo 439 žien a predvlani 448. „Najčastejším dôvodom liečby bolo užívanie pervitínu a konope,“ uvádza NCZI.

Najčastejšie sa zo závislosti dostávajú mladí ľudia vo veku 25 až 29 rokov (558 mužov a 104 žien) a 20- až 24-roční (500 mužov a 81 žien).

 

Bratislavský kraj vedie

Minulý rok sa liečilo aj 14 detí do 14 rokov, z toho desať chlapcov a štyri dievčatá. Tiež i 295 mladistvých od 15 do 19 rokov, z toho 235 chlapcov a 60 dievčat.

U detí prevažovalo užívanie prchavých látok a marihuana. Mladiství mali problémy najmä so závislosťou na cannabis a stimulačných látkach.

Liečení pochádzali najmä z Bratislavského a Trnavského kraja, najmenej ich bolo z Prešovského.

Najviac závislí boli nezamestnaní, podľa úrovne dosiahnutého vzdelania ich najviac bolo s ukončeným základným vzdelaním, potom stredným bez maturity a stredným s maturitou.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím