Prečo je marihuana bezpečnejšia ako alkohol?

Foto: zdolahore.sk
Konopkar, 30. júna 2016

Keď dôjde k diskusii na tému marihuana, spoločnosť sa polarizuje a prísne sa prikláňa na jednu alebo druhú stranu názorovej barikády.

Nielen podľa právneho poriadku SR je marihuana zakázanou látkou. Aj v progresívnych USA sú štáty, ktoré striktne odmietajú túto prírodnú látku a klasifikujú ju ako drogu kategórie Schedule 1 (najprísnejšia kategória). Do kategórie no. 2 patria drogy ako kokaín a tzv. meth, pričom marihuana je v kategórii spolu s heroínom, kvôli ktorému v USA zomrelo v roku 2010 len na predávkovanie okolo 3000 ľudí.

 

Vieš koľko ľudí zomrelo kvôli marihuane?

Nula.

 

To však neznamená, že fajčenie trávy je dobré pre tvoje pľúca a organizmus, no o pozitívnych medicínskych hľadiskách marihuany sa popísalo už veľa. Samotná legalizácia a predaj marihuany by pre štát vedela priniesť nemalý balík financií vo forme daní a hlavne by zničila čierny trh. V oblasti verejného zdravotníctva by pozitívne účinky tejto rastliny priniesli naozajstnú revolúciu.

Aby sme sa vrátili k téme:

 

Čo je horšou drogou ako marihuana, či dokonca heroín?

Alkohol! Nechceme byť pokrytci – aj my máme radi pivo, víno, či nejaký ten drink. No pred naozajstnou realitou škodlivosti alkoholu sa nedá skryť. Alkohol v USA zabije cca. 88000 ľudí. Medzi toto číslo môžeme zarátať nielen priamo predávkovaných konzumentov, ale aj ľudí, ktorí pod vplyvom alkoholu šoférovali, páchali násilie v rodinách a na uliciach. Nehovoriac o tom, že alkohol spôsobuje rakovinu a je štartom k nespočetnému množstvu ďalších chorôb.

Toto sú známe fakty! Naozajstnou otázkou, ktorou by sme sa mali zaoberať znie takto: Ako by reagovali konzumenti alkoholu v prípade, ak by sa stala marihuana legálnou – použili by ju ako náhradu alkoholu, alebo ako doplnok k alkoholu?

Výskumy poukazujú na fakt, ktorý nám veľa nepomôže. Istá skupina konzumentov v USA využila marihuanu ako náhradu alkoholu, pričom rovnaká konzumovala marihuanu ako doplnok k alkoholu. Táto odpoveď naozaj naštve. Zistíme niekedy odpoveď na túto otázku?

Možno nie, no je to určite téma, ktorá nemôže zostať v šedej zóne, a o ktorej sa bude hovoriť ako o určitom strašiakovi. Je to téma, ktorú treba študovať! S určitosťou vieme, že istá skupina užívateľov požíva marihuanu ako látku, ktorá im prinesie úsmev a zábavu. No je tu druhá skupina, ktorá, a to nielen v USA, využíva marihuanu ako liek!

Je len na nás, akým spôsobom budeme ovplyvňovať verejnú politiku smerom k bezpečnejšiemu a logickejšiemu využitiu sily, ktorú nám ponúka príroda vo forme marihuany. Spýtajte sa ľudí, ktorí do seba tlačia “umelé” lieky v prípadoch, kedy by im zdravšie a lepšie pomohla práve marihuana. Ale to nie je len niečo, čo môžeme študovať, je to niečo, čo môžeme ovplyvniť. Ale práve teraz je táto téma na Slovensku stále tabu a napriek všetkým dôkazom je marihuana stále drogou no. 1, ktorá podľa teraz platnej právnej úpravy je šialene nebezpečnou látkou, ktorá nesmie uzrieť svetlo sveta za žiadnych okolností…

Pýtame sa? Čo tí najvyšší preboha fajčia?

 

Zdroj: zdolahore.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím