Pročko pózoval na konopnom poli

Foto: cas.sk
Konopkar, 21. júna 2016

Zabávač Jožo Pročko (51) vždy vie, ako zaujať. Tentoraz však priateľov na sociálnej sieti poriadne šokoval.

Zapózoval totiž aj so svojou dcérou na poli plnom konope. „To je pole medzi Podrečanmi a Gregorovou Vieskou. Ale vyzerá to naozaj zaujímavo,“ povedal Novému Času zabávač, ktorý podľa vlastných slov marihuanu ni­kdy nefajčil. Nemusí sa však báť, pretože miesto, ktoré objavil, je plné iba konopy siatej alebo technickej konopy.

 

Využitie rastliny

Technická konopa alebo konopa siata sa používa v priemysle na výrobu textílií alebo špeciálneho oleja. Z konopnej stonky sa získava vlákno, z ktorého sa tká textil a tiež veľmi pevné námorné laná. Pestuje sa v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím