Microsoft vstupuje na trh s marihuanou. Chce monitorovať jej predaj

Foto: WEB
Konopkar, 21. júna 2016

Technologická spoločnosť podniká riskantný krok, ktorý má zjednodušiť predaj kontroverznej rastliny.

Microsoft vyhlásil, že spúšťa spoluprácu so startup firmou Kind. Jej cieľom je vytvorenie softvéru, ktorý pomôže sledovať rastliny marihuany a to od semienka až po jej predaj. Program má za cieľ zjednodušiť obchod s marihuanou pre štáty s jej legalizovaným lekárskym alebo rekreačným využitím. Informácie o novej investícii Microsoftu sa objavili na portáli Thenextweb.com

Vstup spoločnosti na trh s legálnou marihuanou môže byť veľmi riskantný krok. Napriek tomu, že je užívanie marihuany legálne hneď v niekoľkých štátoch USA a v mnoho ďalších je dovolené jej lekárske použitie, obchod s touto rastlinou stále vyvoláva dávku kontroverzie.

Práve preto zatiaľ nie sú veľké podniky ochotné investovať do tohto segmentu. Ide o jeden z najviac regulovaných trhov v USA, ktorý navyše trpí nedostatkom investícií.

Či tento zaujímavý krok Microsoftu motivuje aj ďalšie veľké spoločnosti ku vkladu svojich peňazí do obchodu s legálnou marihuanou, ukáže až čas.

 

Zdroj: zive.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím