Konopné semienka ako súčasť zdravej stravy

Foto: eatmovefeel.de
Konopkar, 17. júna 2016

Prednosťou konopných semienok je ľahká stráviteľnosť a zastúpenie všetkých esenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo nevie vyrobiť samo a musia byť prijaté stravou.

Ďalším benefitom je zastúpenie omega-3 a omega-6 tukov vo vhodnom pomere, pretože v našej strave výrazne dominujú omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, čo môže viesť k zdravotným problémom. Z tohto dôvodu treba v jedálničku preferovať viac zdrojov omega-3 tukov.

 

konopne-semienka-zdrave

 

Pozitívom je aj obsah minerálov, a to najmä železa, horčíka a vápnika. Semienka konope sú veľmi prospešné pre bežných ľudí a tiež športovcov – proteíny sú kľúčové pre budovanie svalovej hmoty, železo je prevenciou anémie, horčík eliminuje vznik kŕčov a vápnik je zodpovedný za silné kosti.

 

konopne-semienka-zdrave-2

 

Sú bohaté na vlákninu a dokážu pomôcť pri alergiách a rôznych zápaloch

 

konopne-semienka-zdrave-4

 

Najlepšie chutia ak ich krátko opražíte a posypete bylinkovou soľou. Používajú sa aj do smoothies a tiež do mandľového mlieka.

 

Zdroj: prezenu.noviny.sk, cvicte.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím