Policajti strážia konope, vyrástlo v kvetináči v centre Bratislavy

Foto: DLA
Konopkar, 9. júna 2016

V kvetináčoch v centre Bratislavy si ľudia všimli rastlinky konope. Išlo o druh, ktorý sa u nás bežne pestoval a nemá žiadne psychotropné účinky. Kvetináče na Trnavskom mýte napriek tomu strážia policajti.

Rastlina rastie vo viacerých kvetináčoch priamo v centre Bratislavy, na frekventovanom mieste neďaleko tržnice na Trnavskom mýte.

 

cannabis-ruderalis-bratislava

Konope v Bratislave (Zdroj: DLA)

 

 

Cannabis ruderalis

„Marihuana, si myslím ja, ale nie som o tom presvedčená,“ odhaduje okoloidúca Bratislavčanka. Pravdepodobne však nejde o snahu nejakého pestovateľa „trávy“.

„Usudzujem, podľa znakov, ktoré som mal možnosť vidieť, že to nebude  konopa, ktorá sa pestuje na halucinogénne účely, ale tá, ktorá sa u nás prirodzene vyskytuje, čiže konopa rumisková, cannabis ruderalis,“ povedal botanik Pavol Mereďa.

 

cannabis-ruderalis-2

 

Policajti ako stráž

Semienka mohli byť už v pôde, do ktorej vysadili okrasné dreviny. Netrvalo dlho, kým na seba upútala pozornosť mužov zákona. „Akékoľvek pestovanie rastlín rodu cannabis je zakázané, ak samozrejme nejde o určité účely výskumu, vedy, a podobne,“ hovorí expertka na trestné právo Lucia Kuriľovská.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím