Colníci našli v aute 300 gramov konope

Foto: hlavnespravy.sk
Konopkar, 8. júna 2016

Žilinskí colníci našli pri kontrole osobného auta dvoch 22-ročných mladých mužov z Čadce 300 gramov kanabisu. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Vodič s rovnako starým spolujazdcom podľa nej tvrdili, že neprevážajú žiadny nezákonný ani colnému dohľadu podliehajúci tovar. “Správanie služobného psa Arga však svedčilo o niečom inom. Po tom, ako označil zadnú časť vozidla, položili colníci opakovane otázku o prepravovaných veciach. Vtedy sa jeden z mladíkov priznal, že má v aute 300 gramov marihuany, ktorú kúpil v Česku na železničnej stanici. Mal za ňu zaplatiť 30.000 českých korún,” uviedla Chríbiková.

Doplnila, že po výzve colníkov otvoril batožinový priestor. “Dva balíky so sušenou rastlinou, zabalené do igelitovej fólie, ukrýval pri plynovej nádrži. K tovaru sa sám prihlásil a uviedol aj to, že vodič o ničom nevedel. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu si osoby aj tovar prevzali na miesto privolaní príslušníci Policajného zboru SR,” dodala Chríbiková.

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím