Pár kvapiek oleja z konopných semien omladne vašu pleť: Vďaka týmto účinkom zabraňuje starnutiu

Foto: WEB
Konopkar, 27. mája 2016

Ak ide o krásnu pleť, sme ochotné vyskúšať doslova všetky možné prírodné aj vedecké zázraky, len aby niečo pomohlo. Čo tak pre zmenu konopný olej?

To, že je konope ako rastlina pre naše zdravie prospešná, je fakt. No máloktorá z nás vie, že taký konopný olej vyrábaný z odrody konopnej byliny, známej ako sativa, je zase prospešný pre našu pleť.

 

Vynikajúci prostriedok na čistenie kože

Ak je vaša pleť náchylná na tvorbu akné, potom práve tento olej vďaka svojej ľahkej konzistencii, pomáha odstrániť prebytočný maz z povrchu tváre. Tým čistí upchaté póry, ktoré sú živnou pôdou pre tvorbu akné. Ešte lepší výsledok dosiahnete, ak ho zmiešate s olejom z čajovníka, s niekoľkými kvapkami jojobového alebo levanduľového oleja. Tento trik používa dokonca mnoho domorodkýň po celom svete. 

 

marihuana-olej-plet-2

 

Jeden z najlepších hydratačných prostriedkov 

Vďaka omega 3 a omega 6 mastným kyselinám má protizápalové účinky, čo v praxi znamená, že zmierňuje tvorbu kožného mazu, upchatie pórov, tvorbu akné. Najlepšie je preto natrieť sa konopným olejom po odstránení makeupu, pretože mastné kyseliny presiaknu do podkladových vrstiev pokožky a tým ju zvnútra hydratujú. Tiež uzamknú vlhkosť a tým zabraňujú vysúšaniu pokožky. 

 

Nepekné vyrážky a iné kožné zápaly tváre aj tela ošetruje okamžite

Práve liečenie vyrážok, je najväčšou výhodou konopného oleja. Už po pár nanesení tohto oleja na postihnuté miesta, uvidíte rozdiel. Podľa jednej štúdie, o ktorej informuje stránka lifehack.org, u konopného oleja bolo zistené prospešné liečenie kožných problémov ako napr. aj dermatitídy. Je to opäť vďaka omega mastným kyselinám, ktoré pôsobia protizápalovo. 

 

marihuana-olej-plet-1

 

Zabraňuje rýchlemu starnutiu pokožky

Vďaka prítomnosti polynenasýtených tukov vo forme spomínaných omega 3 a omega 6 mastných kyselín, pomáha obnovovať poškodené bunky a vďaka schopnosti vsiaknuť hlboko do jednotlivých vrstiev pokožky zase pomáha obnoviť produktivitu kolagénu, čím pokožku udržuje jemnejšiu, vláčnejšiu a bez nepekných známok starnutia, vrások. 

 

marihuana-olej-plet-3

 

V súčasnosti je vyrábaných množstvo krémov, ktorých hlavnou prísadou je práve konopný olej. Samotné jeho semená pomáhajú udržiavať zdravé srdce a poskytujú telu dostatok bielkovín. Takže, ak ste po takomto kréme ešte nesiahli, je na čase ho vyskúšať, čo poviete?

 

Zdroj: zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím