13-ročnému chlapcovi našli v peračníku konope

Foto: WEB
Konopkar, 27. mája 2016

Na základnej škole v Trnave dnes prebiehala aktivita so zameraním na predchádzanie drogovej trestnej činnosti. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, dvaja policajti vykonali dnes v dopoludňajších hodinách teoretickú časť prednášky, po ktorej nasledovala ukážka vyhľadávania drog služobným psom.

Počas ukážky pes označil jednu zo školských tašiek, v ktorej zacítil konope. Následne 13-ročný žiak dobrovoľne vydal z peračníka igelitové vrecúško s konope. Rastlinný materiál polícia zaistila a bude zaslaný na expertízu. Poverený príslušník polície začal trestné stíhanie z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

V zmysle Trestného zákona je za neoprávnené prechovávanie drogy pre vlastnú potrebu možné uložiť trest odňatia slobody až na tri roky. Päťročné väzenie hrozí páchateľovi, ak neoprávnene prechováva drogu pre vlastnú potrebu vo väčšom rozsahu.

Ak by aj expertíza potvrdila, že zaistenou látkou skutočne bolo konope, trestné stíhanie bude zastavené, pretože osoba, ktorá nedovŕšila štrnásty rok, nie je trestne zodpovedná.

V uplynulom roku vykonali policajti zaradení na úseku prevencie v rámci celého kraja 77 prednášok a besied so zameraním na predchádzanie drogovej trestnej činnosti. Túto tému si vypočulo takmer 2 tisíc žiakov.

 

Zdroj: info.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím