Muž doma pestoval konope: Sudca rozhodol o piatich rokoch natvrdo

Foto: PZ
Konopkar, 19. mája 2016

Trest päť rokov odňatia slobody za drogový zločin potvrdil dnes senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 35-ročného Jána Skačana z Braväcova v okrese Brezno. Sudca hneď nariadil aj výkon trestu.

Skačan si v Českej republike zaobstaral šišky rastliny rodu konope. Z nich štyri semienka zasadil v záhrade rodinného domu v Braväcove. Vypestoval z toho štyri rastliny, z ktorých bolo možné vyrobiť vyše 3 400 dávok konope. Tým spáchal obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby, prechovávania a predaja omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov.

 

banska-bystrica-policia-marihuana-3

 

Na Okresnom súde v Brezne Skačan priznal vinu a vysvetlil, že konope pestoval zo zdravotných dôvodov. Má totiž kožnú chorobu psoriázu a fajčenie konope mu pomáha. Z vypestovaných rastlín si tiež chcel robiť kožnú masť. 

 

banska-bystrica-policia-marihuana-1

 

Prvostupňový súd priznanie a dovtedajší bezúhonný život zohľadnil ako poľahčujúce okolnosti a obžalovanému uložil trest odňatia slobody na päť rokov nepodmienečne. Prokurátor sa voči tomu odvolal a žiadal trest na dolnej hranici sadzby, ktorá v tomto prípade je desať až pätnásť rokov. Senát krajského súdu označil prvostupňový verdikt za zákonný a potvrdil ho. Doplnil však výrok o treste o ochranný dohľad. 

 banska-bystrica-policia-marihuana-2

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím