Banskobystričan prechovával konope v pohostinstve, hrozí mu väzenie

Foto: TASR
Konopkar, 18. mája 2016

Zatiaľ je na slobode, avšak v prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na tri až desať rokov.

Vyšetrovateľ v Brezne obvinil 42-ročného muža z Banskej Bystrice zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zatiaľ je na slobode, avšak v prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na tri až desať rokov. TASR o tom informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

“Obvinený muž si od presne nezisteného obdobia zadovážil a v priestoroch pohostinstva, ako i v mieste svojho prechodného bydliska, prechovával vysušené časti rastliny konope. Polícia v pondelok (16.5.) vykonala v obciach Nemecká a Medzibrod domovú prehliadku a prehliadky iných priestorov, pri ktorých boli podozrivé látky zaistené,” konštatovala Petrovičová.

Podľa nej predbežné výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že ide o konope a zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 323 obvykle jednorazových dávok.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím