Marihuanu pestujú vo veľkom iba pár krokov od Bieleho domu

Foto: cannabisnowmagazine.com
Konopkar, 15. mája 2016

Majitelia farmy zápasia s rôznymi ťažkosťami.

Rozpadnutá tehláreň, ostnaté drôty a kamerový systém, ktorý americká armáda používala v Afganistane. Pár krokov od Bieleho domu stojí jedna zo siedmich plantáží vo Washingtone D.C., kde je povolené pestovať marihuanu.

Na dobre strážených 1700 metroch štvorcových rastie približne 500 rastlín, ktoré sa po spracovaní použijú na lekárske účely.

„Tak ako mnohí ďalší, aj my sme si mysleli, že rýchlo zarobíme milióny. Skutočnosť je však iná,“ cituje agentúra AFP Matta Lawson-Bakera, jedného z majiteľov farmy.

 

Podnikanie na zelenej lúke

Štát Washington D.C. je jedným z dvadsiatich štyroch v USA, kde je predaj marihuany na medicínske účely povolený. Zároveň ho však prísne kontrolujú policajné a zdravotnícke úrady, inšpekcia navštevuje Lawson-Bakerovu farmu raz za mesiac.

Aj keď majú Lawson-Baker so svokrom povolenie vysadiť 1000 rastlín, chýba im dopyt. Pacientov, pre ktorých je washingtonská produkcia konope určená, je len okolo 3700. Navyše je v štáte silná konkurencia.

Jeden kilogram konope má hodnotu 6000 až 9000 dolárov, v závislosti od spôsobu spracovania listov. Sušené malé listy rozdrvené na prášok stoja 40 dolárov za gram, kým konopná živica ešte o päť dolárov viac.

Od minulého novembra majitelia farmy žali úrodu trikrát a ich obrat predstavuje 700-tisíc dolárov. Náklady na pestovanie, najmä na dôsledné zavlažovanie, sú však podstatne vyššie. Lawson-Baker dúfa, že ich biznis bude rentabilný do troch alebo štyroch rokov.

 

Dúfajú v úplnú legalizáciu

Od minulého februára môže vo Washingtone D.C. každý človek, ktorý dovŕšil 21 rokov, konzumovať konope v súkromnom priestore, pestovať šesť rastlín a vlastniť až 56 gramov marihuany.

Nákup a predaj marihuany pre rekreačné účely sú ale vo Washingtone D.C. naďalej zakázané. Podľa Lawson-Bakera vďaka tomu rozkvitá čierny trh a polícia nevie, ako má problém riešiť.

Preto dúfa, že sa realitou stane aj legalizácia predaja na rekreačné účely. On, jeho svokor a vôbec všetci pestovatelia marihuany s napätím sledujú prezidentské voľby.

Postoj nového prezidenta k užívaniu marihuany je pre ich budúcnosť kľúčový.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím