Pašeráci chceli previezť takmer 700 kilogramov konope v kokosoch

Foto: squirrelsisters.com
Konopkar, 13. mája 2016

Kokosy plné konope objavili americkí policajti na hranici s Mexikom, odkiaľ sa ho pokúsil prepašovať vodič nákladného auta. Podľa agentúry AP v náklade ukrýval takmer 700 kilogramov konope.

Kontraband odhalili policajti na hranici v Texase, keď sa rozhodli podrobne preveriť náklad podozrivého kamiónu. Na prvý pohľad tuctovo pôsobiace kokosy sa po bližšom preskúmaní ukázali byť už raz otvorenými škrupinkami, do ktorých pašerácky gang umiestnil malé balíčky plné konope. 

Polícia spočítala hodnotu marihuany rozdelenej do takmer 2 500 tisícov balíčkov za 285 000 dolárov. 

Zďaleka nešlo o prvý pokus, kedy pašeráci z Latinskej Ameriky skúsili ukryť drogy v prírodných plodoch. Na rovnakej hranici v tesaxskom Pharre sa pred časom objavili podivne veľké mrkvy, ktoré sa ukázali ako oranžové plastové obaly na marihuanu. Pred niekoľkými rokmi bolo zase vyše 100 kilogramov kokaínu z Kolumbie ukrytých vo falošných banánoch.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím