Z tabuizovanej rastliny ekologické vozidlo: Nadšenec z Floridy má auto z konope

Foto: PLUSKA.SK
Konopkar, 9. mája 2016

Ekológovia sveta volajú po autách šetrnejších k životnému prostrediu. Bruce Michael Dietzen z Floridy sa teda chytil rozumu a na výrobu auta zužitkoval kriminalizovanú rastlinu.

Bruce sa inšpiroval renomovaným podnikateľom Henrym Fordom, ktorý prvý použil tento materiál a v roku 1941 postavil „konopné auto.“ Podvozok je z Mazdy kabriolet, karoséria z troch kôpok tkaného konope a je ľahšia ako vozidlá vyrobené zo sklenených vlákien. Čoskoro ho budeme môcť vidieť na diaľniciach po celom svete.

 

konopne-auto-dietzen-2

 

Dietzen nefajčí marihuanu, ako by si niekto mohol myslieť. Naopak, využíva pevnosť a trvácnosť stebiel a listov tejto rastliny na výrobu pevného materiálu, desaťkrát odolnejšieho ako oceľ. Na Floride je pestovanie konope zakázané, materiál si preto musel dať doviezť z Číny.

 

konopne-auto-dietzen-3

 

Prototyp auta, ktoré jazdí na biopalivo vyrobené z recyklovaného poľnohospodárskeho odpadu, ho stál asi 170-tisíc eur. Očakáva sa, že bude ekologickejší ako štandardné vozidlá na elektrický pohon. Dúfajme, že sa čím skôr dostane do sériovej výroby.

 

konopne-auto-dietzen

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím