Je Holandsko nebezpečná krajina?

Foto: wikimedia.org
Konopkar, 6. mája 2016

S kamarátkou sme si úplne spontánne zaumienili, že musíme ísť na nejaký výlet. Keďže Európa je krásna a my sme mali obmedzený rozpočet, tak sme si vybrali Amsterdam.

Hneď ako som oznámila doma kam máme namierené, tak mamina zostala v šoku a začala mi dohovárať, že to je krajina kde sú povolené drogy a prostitúcia, a že je to tam nebezpečné. Síce vo mne trochu zasiala pochybnosti, ale uistila som ju, že sme dospelé a dáme si pozor.

Po príchode do Amsterdamu sme zistili, že sme sa nemali čoho obávať. Aj keď je to mesto, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie mestá Európy, cítili sme sa tam bezpečne a ľudia boli veľmi milí a ochotní nám pomôcť vždy, keď sme potrebovali nájsť správny smer. Každý koho sme oslovili dokonale ovládal anglický jazyk. Keď sme sa započúvali do holandštiny, tak sa nám zdala byť strašne vtipná. Znelo to ako veľmi čudná nemčina. V každom slove bolo aspoň trikrát „ch“.

 

vylet-amsterdam-marihuana-2

 

Mali sme pocit že, väčšinu mesta tvorili mladí ľudia, ktorých lákali podniky, kde je zlegalizovaná marihuana a iné druhy mäkkých drog. Nedá sa tvrdiť, že všetko je tak úplne slobodné a môžete si „zahuliť“ kedy chcete a kde chcete. Určite tu nájdete viacej ľudí, ktorí si po ulici bežne užívajú slobodu s „jointom“ v ruke, ale podľa poriadku nemôžete fajčiť marihuanu ani vo všetkých podnikoch.

Toto povolenie si dá overiť na každom coffee shope zeleno-bielou kruhovitou nálepkou. Bez tejto nálepky nesmie podnik ponúkať žiadne omamné látky a na to si dávajú príslušné orgány veľký pozor. Kvôli jednej cigarete tu sú schopní zavrieť celý bar.

Bez ohľadu nato, či je marihuana zlegalizovaná alebo nie, v meste je cítiť atmosféru, ktorá sa nedá prirovnať žiadnemu inému mestu. V ovzduší cítiť slobodu, uvoľnenie a stroopwafels – typické holandské wafle.

 

vylet-amsterdam-marihuana

 

Jediné, čo sa nám zdalo byť nebezpečné boli cyklisti. Viackrát sa nám stalo, že sme boli svedkami nejakej nehody, kedy niekto na bicykli v rýchlosti narazil do iného cyklistu. 

Dokonca ani v Redlight district, čo je veľmi známa ulička, sa nám nepokúšali nanútiť tvrdé drogy ako to vo väčšine prípadov býva. Takže žiadne negatívne zážitky nemáme. Z výletu sme odchádzali len s príjemnými spomienkami a s pocitom, že sa tam raz určite vrátime.

 

Zdroj: fantova.sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím