Mladíkovi našla polícia v dome konope, hrozí mu desať rokov väzenia

Foto: WIKIMEDIA.ORG
Konopkar, 26. apríla 2016

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vzniesol obvinenie voči 26-ročnému mladíkovi za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom dnes prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Podľa slov hovorkyne bolo doposiaľ preukázané, že Boris v pondelok 25. apríla u seba na Ševčenkovej ulici v Humennom neoprávnene prechovával omamné a psychotropné látky. „Išlo o rastlinu rodu konope,“ uviedla Migaľová. Pri vykonanej domovej prehliadke tento Humenčan polícii dobrovoľne vydal okrem iného aj niekoľko plastových dóz a iných obalov.

„Podľa výsledku predbežného znaleckého skúmania išlo o vysušené vrcholky rastliny konope v celkovej hmotnosti viac ako 40 gramov. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 121 obvykle jednorazových dávok drogy, ktoré sú spôsobilé po aplikovaní ovplyvniť psychiku človeka,“ povedala hovorkyňa.

Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím