Toto je dôvod, prečo vás neubytujú v izbe s číslom 420

Foto: CAS.SK
Konopkar, 23. apríla 2016

Pokiaľ ste už bývali v zahraničí, je veľká pravdepodobnosť, že ste nedostali izbu s číslom 420. Dôvod vás prekvapí.

Mnoho prevádzkovateľov hotelov prestalo označovať izbu s číslom 420. Doslova ho preskakujú pri číslovaní izieb. Jeden z hotelov ju dokonca označil 419+1, len aby sa vyhol číslu 420. Môže za to jediná vec.

 

izba-420-marihuana-2

 

Číslo 420 sa chápe ako 4/20, čo znamená 20. apríl. Ameriačania tento dátum zapisujú ako 4/20. V tento deň je svetový deň marihuany, ktorý oslavujú ľudia vo viacerých štátoch. Mnoho študentov a mladých vykonávajú fajčiaci rituál vždy o 4.20 h., čo je opäť ďalšia asociácia s číslom 420.

Hotely sa mu chceli vyhnúť, pretože ľudia v týchto izbách robili bordel, fajčili a brali si číslo ako suvenír. Pokiaľ aj túto izbu majú, výrazne ju označujú prečiarknutou cigaretou, informuje The Sun.

 

izba-420-marihuana-3

 

Takzvaný kult 420 vznikol ešte v roku 1971 a založila ho pätica študentov z Kalifornie. Skupinka si hovorila Waldos, pretože pravidelne chodili fajčiť jointy za tú istú stenu. Jedného dňa dostali tip od policajta, že už sa nebudú viac starať o ilegálne polia s konope.

Presné miesto, im ale neprezradil a dostali iba indície. Chceli získať tento „poklad“ a tak sa každý deň o 4.20 h. popoludní stretávali a vytvárali mapy. Nikdy toto pole nenašli, no heslo 4/20 začalo mnoho ľudí používať, keď chceli ísť fajčiť marihuanu.

 

izba-420-marihuana

 

Práve preto sa stal 20. apríl dňom, kedy ľudia demonštrujú za dekriminalizáciu marihuany. Číslo používajú aj umelci v piesňach či filmoch, keď nechcú priamo hovoriť o drogách.  Okrem tohto čísla sa môžete stretnúť s inými bizarnosťami v hoteloch.

Vo veľa hoteloch sa napríklad nedá ubytovať na 13. poschodí, pretože mnoho ľudí je poverčivých a boja sa. Hotel máva na tomto poschodí sklad s vecami na údržbu. Izby s číslom 217 a 418 sa zase spájajú s hororovými príbehmi od Stephana Kinga.

 

 Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím