Marihuana sa dá užívať aj rekreačne: Ako to je? Kanadský premiér vám to vysvetlí!

Foto: huffpost.com
Konopkar, 21. apríla 2016

Kanada bude na jar budúceho roku legalizovať „rekreačné“ užívanie marihuany, oznámila v stredu Kanadská ministerka zdravotníctva Jane Philpottová. Potvrdila tak sľub premiéra Justina Trudeaua z minuloročnej volebnej kampane.

Užívanie marihuany na liečebné účely umožňuje 23 štátov USA.

Kanada sa pripojí k niekoľkým štátom susedných USA, kde obmedzené užívanie marihuany od vlaňajška legálne. Úrady podľa Philpottovej zaistia, aby sa droga nedostala do rúk detí a priekupníkov. Používanie marihuany na lekárske účely už kanadské zákony povoľujú. Predpokladá sa, že na legalizácii marihuany zarobia producentské firmy, ktorých akcie po oznámení Philpottovej vzrástli.

Vláda ale doteraz ešte neoznámila svoje plány o povolených limitoch  a distribučné schémy. Užívanie marihuany na liečebné účely umožňuje 23 štátov USA. Rekreačné užívanie umožňujú štyri americké štáty a metropola Washington. Americký federálny zákon však marihuanu naďalej označuje za nelegálne narkotikum.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím