Konopné semienka patria medzi najzdravšie na svete

Foto: GYMBEAM.SK
Konopkar, 18. apríla 2016

Stále viac ľudí objavuje nutričné výhody konopných semien a oleja.

 

Konope obsahuje:

– všetkých 20 aminokyselín, vrátane 9 esenciálnych aminokyselín (EEAS), ktoré naše telo nedokáže produkovať,
– vysoký podiel bielkovín, ktoré posilňujú imunitu a odrážajú toxíny.

Jedenie konopných semien v akejkoľvek forme môže pomôcť pri hojení a ľuďom trpiacim ochoreniami imunitného deficitu. Tento záver je podporený skutočnosťou, že konopné semeno bolo použité na liečenie nutričných nedostatkov spôsobených tuberkulózou.

Je to najväčší rastlinný prírodný zdroj esenciálnych mastných kyselín, pričom ich obsahuje viac ako ľan alebo akékoľvek iné orechy alebo rastlinný olej. Majú perfektný 3:1 pomer omega-6 mastnej kyseliny linolovej a omega-3 mastnej kyseliny linolenovej pre podporu kardiovaskulárneho zdravia a celkové posilnenie imunitného systému.

Konopné semienka sú vynikajúci vegetariánsky zdroj bielkovín, považovaný za ľahko stráviteľný. Taktiež bohatý zdroj fytonutrientov, ochranného prvku pred ochoreniami rastlín s benefitmi chrániacimi našu imunitu, krvný obeh, tkanivá, bunky, kožu, orgány a mitochondrie. Na čo nesmieme zabudnúť je, že sú taktiež najbohatším známym zdrojom polynenasýtených esenciálnych mastných kyselín.

 

konopne-semienka-najzdravsie-2

 

Podľa odborníkov, toto konope pestované do potravín prakticky neobsahuje žiadne THC (menej ako 0.3%). Pri úprave či už na konopný olej, semienka alebo mlieko, sa toto percento ešte znižuje.

Najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby telo malo dostatok aminokyselínového materiálu na výrobu globulínov, je jesť potraviny s vysokým obsahom globulínových bielkovín. Vzhľadom k tomu, že konopné semienko je 65% globulín edistín, obsahuje tiež množstvo albumínu, bielkoviny dostupnej vo forme podobnej tej, ktorá sa nachádza v krvnej plazme.

Konzumácia konopných semien dodáva telu všetky esenciálne aminokyseliny, potrebné k udržaniu zdravia, a poskytuje potrebné druhy a množstvo aminokyselín, ktoré telo potrebuje na výrobu ľudskéhu albumínu. Jedenie semien konope môže pomôcť pri hojení a ľuďom, ktorí trpia imunitnými ochoreniami.

Odporúčaná dávka: 1 lyžička

 

Zdroj: gymbeam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím