Mladíkovi hrozí za konope až desaťročný trest

Foto: TASR
Konopkar, 8. apríla 2016

U mladíka policajti vo februári v budove na Kukorelliho ulici v Humennom našli v plastovom vrecúšku sušinu zelenej farby a tri cigarety so zmiešaným obsahom.

Humenský policajný vyšetrovateľ obvinil 22-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. U mladíka policajti vo februári v budove na Kukorelliho ulici v Humennom našli v plastovom vrecúšku sušinu zelenej farby a tri cigarety so zmiešaným obsahom.

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, mladík vydal sušinu policajtom dobrovoľne. Znalecké skúmanie preukázalo, že v cigaretách išlo o zmes tabaku a rastliny konope. Vo vrecúšku sa nachádzali vysušené rastliny konope o celkovej hmotnosti 1,13 gramu, z čoho by bolo možné pripraviť najmenej sedem obvykle jednorazových dávok drogy. Obvinenému mladíkovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: dnesky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím