Dôchodkyňa zanevrela na lieky. Jej elixírom zdravia a vitality je marihuana

Foto: MARKIZA.SK
Konopkar, 6. apríla 2016

Celé roky trpela neznesiteľnými bolesťami ramena. Až kým sa nepresťahovala do Arizony, kde majú pacienti legálny prístup k marihuane.

Je aktívna, veselá a zdravá ako rybička. Americká dôchodkyňa pred časom zanevrela na lieky a začala fajčiť. Napriek tomu, že mnohí nad ňou len nechápavo krútia hlavou, sama tvrdí, že vie, čo robí. 

Tamariným elixírom zdravia a vitality je marihuana. Celé roky trpela neznesiteľnými bolesťami ramena. Až kým sa nepresťahovala do Arizony, kde majú pacienti legálny prístup k marihuane. „Bola to obrovská zmena. Bolesti takmer úplne vymizli,“ hovorí Tamar Meyersová.  

Vitálna dôchodkyňa jedným dychom dodáva, že jej neveria ani niektorí členovia vlastnej rodiny, podľa ktorých ju marihuana len otupuje. Tamar je teraz vraj síce veselšia, ale určite nie zdravšia. „Nech si hovoria, čo chcú. Viem, že do neba zrejme nepôjdem,“ dodala Tamar.  

Tamar si pečie aj marihuanové koláčiky. Iba musí dať pozor, aby ich dobre schovala pred vnúčatami. „V lete budem mať 68 rokov. A nikdy by som si ani nepomyslela, že niečo takéto skúsim,“ hovorí.  

Napriek mnohým protestom marihuanu zlegalizovali doteraz už v 24 amerických štátoch, aj keď vo väčšine z nich ju smú ľudia používať len na liečebné účely. Napríklad v Arizone, kde žije aj Tamar, si ju môže kúpiť asi 100-tisíc registrovaných pacientov. Tí, len za minulý rok, spotrebovali asi 20 ton drogy.

 

Zdroj: markiza.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím