Mníšky pestujú marihuanu, aby vyliečili svet

Foto: doba.sk
Konopkar, 28. marca 2016

Byť mníškou, nie je pre každého. Vyžaduje si to veľa disciplíny, odhodlania, empatie a trpezlivosti. Občas si to vyžaduje aj čosi navyše – v tomto prípade znalosti v oblasti pestovania marihuany. Znie to síce celkom zvláštne a bizarne, ale tieto mníšky nie sú len také “obyčajné” mníšky. V skutočnosti ide o takzvané The Sisters of the Valley, čo v preklade znamená sestry z údolia.

V sérii portrétov ich dokumentujú fotografi Shaughn Crawford a John DuBois.

Tieto ženy pochádzajú z kalifornského mesta Merced a aj keď sa považujú za mníšky, nehlásia sa ku katolíckej cirkvi, ani žiadnemu inému tradičnému náboženstvu. Namiesto toho pestujú marihuanu podľa mesačných cyklov a potom ju predávajú cez internet. Všetky ich produkty sú organické a vraj liečia mnohé choroby, vrátane bolestí chrbta, migrény a dokonca pomôžu aj po opici. Každý pohár sa pred odoslaním k zákazníkovi navyše dočká vlastnej malej modlitby.

Napriek tomu, že ide o licencované pestovateľky marihuany na liečebné účely, ich prevádzka je tŕňom v oku mestskej samosprávy, ktorá sa snaží o to, aby bola činnosť The Sisters of the Valley nelegálna. Sestry však majú v pláne proti zákazu bojovať.

 

marihuana-mnisky-16
marihuana-mnisky-14

 

marihuana-mnisky-13

 

marihuana-mnisky-12

 

marihuana-mnisky-11

 

marihuana-mnisky-10

 

marihuana-mnisky-8

 

marihuana-mnisky-7

 

marihuana-mnisky-6

 

marihuana-mnisky-17

 

marihuana-mnisky-5

 

marihuana-mnisky-4

 

marihuana-mnisky-3

 

marihuana-mnisky-2

 

marihuana-mnisky-1

 

Zdroj: doba.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím