Polícia rozbila srbský gang pôsobiaci v Španielsku a Česku, ktorý predával konope

Foto: newcoldwar.org
Konopkar, 9. marca 2016

Španielske orgány činné v trestnom konaní v spolupráci s kolegami z Českej republiky a Srbska odhalili s podporou Europolu organizovanú zločineckú skupinu.

Zločineckú skupinu, ktorú odhalila polícia spoločne s Europolom, operovala na území Španielska a ČR, ktorej väčšinu členov tvorili občania Srbska.

V Španielsku zadržali 19 predpokladaných členov skupiny, v ČR ďalších šiestich. Podozriví majú na konte zrejme množstvo trestných činov vrátane hrdelných zločinov a obchodovania s drogami.

Vyplýva to z informácií, ktoré dnes zverejnil na internete Europol. V ČR gang podľa rovnakého zdroja realizoval na štyroch odhalených miestach pestovanie konope. Tamojšia polícia zaistila 30 kilogramov konope pripraveného na predaj i 18 500 eur v hotovosti.

V Španielsku sa konope pestovalo dokonca na šiestich miestach, ktoré odhalila tamojšia polícia. Zaistila viac ako 50 000 eur v hotovosti. Na aktivity a presun zoskupenia z vojvodinského Nového Sadu na Pyrenejský polostrov upozornila pred časom španielskych kolegov srbská polícia.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím