Ladislava kontrolovali policajti. Nafúkal a z vrecka mu vypadlo konope

Foto: obeculic.sk
Konopkar, 20. februára 2016

SNINA – Nafúkal viac ako 1,3 promile a z vrecka mu náhodou vypadlo vrecúško s konope. A to všetko pred očami policajnej hliadky.

Mladík z Uliča teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Až ďalšie vyšetrovanie ukáže, či ho obvinia aj z drogovej trestnej činnosti.

Mladého vodiča kontrolovala policajná hliadka na hlavnej ceste v Snine. Išlo o bežnú kontrolu, ktorej súčasťou bola aj dychová skúška. Pri nej sa ukázalo, že Ladislav nebol triezvy.

„Mladý vodič nafúkal viac ako 1,3 promile,“ povedala hovorkyňa policajného zboru Jana Migaľová. Dvadsaťsedemročný Ladislav bol obvinený z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Po dychovej skúške mu z vrecka bundy vypadlo na zem vrecúško. „Počas kontroly vodičovi vypadlo z vrecka bundy igelitové vrecúško s malým obsahom vtedy ešte neznámej zelenej sušiny,“ pokračuje Migaľová. 

Policajti vrecúško  okamžite zaistili a poslali na expertízu. Výsledok expertízneho skúmania zaistenej látky preukázal, že išlo o konope. „Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi,“ informuje Migaľová.

Ladislav pochádza z obce Ulič. Jeho otec povedal, že syn si chybu uvedomil a je mu to ľúto. Polícia už začala vo veci trestné stíhanie. Pri drogovej trestnej činnosti zákon stanovuje trestnú sadzbu až niekoľko rokov. 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím