Českí colníci zabavili tisíce rastlín konope

Foto: netky.sk
Konopkar, 17. februára 2016

Colná protidrogová jednotka odhalila medzinárodnú organizovanú skupinu pestovateľov a obchodníkov s konope. Sledovala ju od jari 2015 v rámci akcie s názvom FRANC.

Pri zásahu na konci januára zadržala desať ľudí a zaistila 3 650 rastlín konope, čo predstavovalo 60 kilogramov marihuany.

“Zadržaní boli kuriéri, samotní pestovatelia, hlavní organizátori a vietnamský špecialista na vnútorné pestovanie,” uviedla hovorkyňa Generálneho riaditeľstva Martina Kaňková.

Pri sledovaní skupiny sa podarilo odhaliť niekoľko objektov, kde sa konope priemyselne pestovalo. Nachádzali sa v Prahe a jej okolí.

Pri januárovom zásahu si colníci došli nielen pre rastliny, ale aj zabavili technológie potrebné na pestovanie. Okrem toho zabavili osobné vozidlá a finančnú hotovosť.

Na akcii spolupracovali colníci aj s kolegami zo zahraničia.

 

Zdroj: idnes.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím