Austrália chce legalizovať marihuanu

Foto: leafscience.com
Konopkar, 11. februára 2016

Austrália chce legalizáciu pestovania marihuany na lekárske a vedecké účely. Návrh bol predstavený v parlamente v stredu a jedná sa o prvý krok, aby lekári mohli predpisovať pacientom s chronickou bolesťou konope.

Návrh zákona počíta s vytvorením národných licencií a povolení na dodávanie lekárskej marihuany pacientom.

Niekoľko austrálskych štátov sa zaviazalo, že začne so štúdiami marihuany na liečebné a výskumné účely, avšak súčasný zákon zakazuje domáce pestovanie konope.

V dôsledku toho sú austrálski výrobcovia, výskumníci a pacienti nútení odoberať marihuanu z medzinárodných spoločností. Avšak náklady a obmedzené dodávky to celé komplikujú.

„Kontrolované pestovanie lokálnej marihuany umožní dostupnosť bezpečných konopných liekov pre pacientov,“ uviedla austrálska ministerka zdravotníctva Sussan Ley.

Hoci by nová legislatíva mala pomôcť výskumníkom a pacientom v klinických štúdiách, prístup ku konope nebude zatiaľ úplne umožnený širokej verejnosti.

Austrália chce do konca marca tiež rozhodnúť, či zlepší dostupnosť konope na medicínske účely.

Ak by Austrália rozhodla, že ku konope bude pristupovať podobne ako k ópium, tak pacientom s chronickou bolesťou bude môcť byť marihuana oveľa ľahšie predpisovaná.

MMJ PhytoTech Ltd. sa stala prvou austrálskou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá medicínskou marihuanou.

„Austrálsky trh liečivého konope je veľký. Konope môže pomôcť ľuďom s epilepsiou, roztrúsenou sklerózou, ako aj ľuďom s chronickou bolesťou,“ povedal Gaelan Bloomfield, manažér spoločnosti MMJ PhytoTech Ltd..

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím