Čo sa stane, keď je marihuana vstreknutá do rakovinových buniek

Foto: THEROTS.CA
Konopkar, 10. februára 2016

Podľa štúdie publikovanej vo Washington Post v roku 1974 výskumníci tvrdili, že THC môže spomaľovať rast pľúcnych rakovinových buniek, prsných rakovinových buniek a leukémie vyvolanej vírusom.

Výskumníci vykonali túto štúdiu na laboratórnych myšiach a predĺžili im život o viac ako 36%. No aj po tejto prekvapujúcej štúdii sa vo výskume nepokračovalo.

Podľa ešte skoršej štúdie publikovanej španielskou univerzitou Madrid Complutense v roku 1998 výskumníci zistili, že THC môže spôsobiť, aby rakovinové bunky zomreli. A na rozdiel od chemoterapie však THC nezabíja nič iné ako rakovinové bunky, nechávajúc mozog bez negatívnych následkov.

Pozrite si nasledujúce video, ktoré ukazuje efekt THC v marihuanovom oleji na rakovinové bunky.

 

 

Zdroj: domacamedicina.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím