7 dní od zahájenia marihuanovej kúry začala leukémia u dievčaťa ustupovať

Foto: BADATEL.NET
Konopkar, 1. februára 2016

Mykayla Comstock je dievča, ktorému ako 7 ročnej diagnostikovali rakovinu. Avšak pred tromi rokmi bola u nej lekármi deklarovaná remisia, čiže ústup akútnej lymfoblastovej leukémie.

Nie, za tento úspech nevďačí štandardnej chemoterapeutickej liečbe, ktorú bežne nasadzujú onkológovia. Jej rodičia veria, že za tento úspech vďačí alternatívnej terapii pomocou konope.

Áno, ide o to konope, ktoré je v niektorých krajinách, vrátane vraj liberálneho a vraj sociálneho Slovenska, ešte stále nelegálne.

 

Príbeh Mykayly

Pred troma rokmi začala Mykayla vykazovať príznaky leukémie, ktoré zahŕňali dusivý kašeľ, bolesti rôznych častí tela, horúčku, nočné potenie a začervenanú pokožku na nohách.

Za príčinu zlého zdravotného stavu jej lekár upodozrieval streptokokovú infekciu hrdla, preto jej nasadil antibiotiká. Mykaylin zdravotný stav sa však naďalej zhoršoval.

Ďalší ošetrujúci lekár objavil v jej hrudi veľkú masu čohosi, čo tlačilo na jej vnútorné orgány. Po vykonaní odberu vzoriek z chrbtice a biopsii kostnej drene jej bola diagnostikovaná agresívna T-bunková akútna lymfoblastová leukémia.

Spočiatku jej lekári nasadili štandardnú chemoterapeutickú liečbu. Mykayla však z nej mala veľmi silné vedľajšie účinky v podobe nevoľnosti, straty chuti do jedla či nepokoja.

Preto na ich zmiernenie jej začala matka podávať jeden gram konopného oleja denne. Mykayla ho užívala buď v podobe kapsule alebo koláčiku, ktorý bol upečený s maslom napusteným v konopnom oleji.

Poznámka: Ide o konopný olej, respektíve extrakt s obsahom látky THC. Oleje, ktoré sa na Slovensku bežne predávajú túto látku neobsahujú, keďže je nelegálna.

Podľa zákonov štátu Oregon, odkiaľ Mykayla pochádzala, detskí onkologickí pacienti majú povolené užívať konope na vedľajšie účinky chemoterapie, ak s tým súhlasí rodič a ošetrujúci lekár.

Hoci otec Mykayly mal čiastočné obavy, aký vplyv z dlhodobého hľadiska bude mať konope na jeho dcéru, jej matka bola presvedčená, že konope dcére pomáha zachraňovať život.

 

Čo na konope hovoria výskumy

Podľa amerického Národného inštitútu zdravia (NIH) bolo konope skúmané v klinických štúdiách a zistilo sa, že má potenciál pri liečbe vedľajších účinkov štandardnej liečby.

Zistilo sa tiež, že konope aj priamo zabíja rakovinové bunky.

Napriek tomu, že americká Agentúra pre lieky a potraviny (FDA) schválila používanie kanabinoidov na prevenciu a liečbu vedľajších účinkov chemoterapie ako sú zvracanie či nevoľnosť, stále ich neschválila pre použitie na priamu liečbu rakoviny.

Taktiež Americká nadácia pre rakovinu (American Cancer Society) uznáva, že existuje potreba pre „lepšie a efektívnejšie terapie“, ktoré pomôžu pacientom prekonávať nepríjemné vedľajšie účinky štandardnej onkologickej liečby.

Nadácia tiež verí, že klasifikovanie konope ako drogy prvej kategórie (teda nelegálnej) vytvára výskumníkom mnohé prekážky pri jeho štúdiu. Výskumníci musia totiž spĺňať mnohé podmienky, ak sa k tejto látke chcú legálne dostať.

Bez ohľadu na to, či konope bolo alebo nebolo priamo zodpovedné za Mykaylinine vyliečenie, je nezpochybniteľné, že dokáže účinne zmierňovať fyzické aj psychologické bolesti spôsobované chemoterapiou.

Hoci federálna agentúra bude potrebovať ešte ďalšie štúdie predtým, než konope definitívne schváli aj na liečbu rakoviny, minimálne v štáte Oregon je dnes jedno malé dievča, ktoré dnes oslavuje 3 roky od ústupu tejto zákernej choroby.

Ak rozumiete anglicky, tu si môžete pozrieť video s odkazom malej Mykayly:

 

 

Záver

Aké ponaučenie z toho plynie pre Slovensko?

Také, že ľudia by sa mali zaujímať nielen o platy zdravotných sestier (čo je samozrejme tiež dôležitá téma), ale aj o to, že sú pred nimi zakazované účinné prírodné terapie na rakovinu.

Ak tieto terapie mohli povoliť v Oregone v USA, neexistuje dôvod, prečo by sa mali odopierať slovenským pacientom. Tu je preto treba zamerať úsilie o nápravu.

 

Zdroj: badatel.net

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím