Kanada plánuje legalizáciu marihuany. Je to cesta k miliardám

Foto: WEB
Konopkar, 30. januára 2016

Ak kanadský premiér Justin Trudeau splní svoj sľub a legalizuje v krajine užívanie marihuany, mohla by Kanada ročne získať na daniach až päť miliárd kanadských dolárov. S odkazom na štúdiu spoločnosti CIBC World Markets o tom informoval kanadský denník The Globe and Mail.

Liberálny kanadský premiér o príprave zákonných opatrení, ktoré by legalizovali a regulovali užívanie marihuany, hovoril už krátko po svojom minuloročnom nástupe do úradu. Ak sa návrhy podarí realizovať, stane sa Kanada prvou krajinou zo skupiny vyspelých ekonomík G7, ktorá na celoštátnej úrovni užívanie kanabisu dekriminalizuje.

Štúdia CIBC je založená na odhadoch počtu užívateľov a na vývoji v oblastiach, kde už je marihuana legálna – napríklad v amerických štátoch Colorado a Washington.

Neberie ale do úvahy drogovú turistiku a upozorňuje tiež na to, že nevie odhadnúť, ako veľká časť marihuany sa aj po prípadnej legalizácii bude v Kanade ďalej distribuovať nelegálnymi kanálmi – teda mimo licencovaných obchodov, a tým aj mimo dohľadu daňových úradov.

Zatiaľ nie je jasné, v akom časovom horizonte Kanada zákony legalizujúce konope príjme. Už jedna z predchádzajúcich liberálnych vlád sa v roku 2004 pokúsila dekriminalizovať konzumáciu konope, ale nakoniec od zámeru upustila.

Urobili tak hlavne kvôli nátlaku susedných Spojených štátov. O 11 rokov neskôr však konope legalizovali štyri štáty USA a kanadskí zástancovia legalizácie poukázali na významné zisky, ktoré tento postup prináša.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím