Konope ako súčasť zdravého jedálnička

Foto: DOBRUCHUT.SK
Konopkar, 29. januára 2016

Konope je rastlina, ktorá má od nepamäti všestranné využitie. Z konopných vlákien sa vyrábajú odevy. Z kvetov a listov zase hm… lieky. A konopné semienka majú bohatý význam pre naše zdravie.

Ako slnečnicové a tekvicové jadierka obsahujú vysoké percento bielkovín. Podľa jedného zdroja obsahujú aj najviac edestínu na svete. Rovnako sú konopné semienka bohaté na omega 3,6,9 nenasýtené mastné kyseliny. Okrem stopových prvkov ako jód či chróm obsahujú vápnik, železo, magnézium a vitamíny.

Jadierka majú príjemnú orieškovú chuť. Skúšala som ich aj v lisovanej forme a spracované do vločiek. Niektoré proteíny z konope chutia samostatne ako blato. Ale ak si z nich za lyžičku dáte do smoothie, získate silnú dávku energie na každý deň. Napríklad s kešu smoothie s banánom a pod.

Vieme ich spracovať surové, vopred niekoľko hodín namočené. Tak, ako v tomto jednoduchom dezerte. raňajky, desiata, do školy do pohára pochúťka pre deti. Nie, jadierka neobsahujú THC a tak sú bezpečné aj pre nedospelé brušká.

 

Malinový RAW dezert z konope

 

Ingrediencie:

250g namočených jadierok konope
za hrsť namočených vlašských orechov
za hrsť sušených malín
za hrsť čerstvých malín
pár lístkov medovky citrónovej alebo mäty
2PL kokosového cukru

 

Postup:

1. Jadierka ako i orechy namáčame zvlášť a vodu po 4h zlejeme. V oboch sa spustí rastový klíčiaci proces a tak dostanú viac bohatých enzýmov do nášho tela. Skúste aj bez namočenia, no sušený orech dostane s vodou chuť akoby bol práve odtrhnutý zo stromu, skúste!

2. Najskôr vymixujte tvrdé ingrediencie, pridajte sušené maliny a kokosový cukor a lístky bylinky. Čerstvé maliny môžete do dezertu len tak primiešať bez mixovania. Akz tohoto dezertu chcete spraviť zmrzlinu, malinami nešetrite a po vytiahnuti z mrazničky ešte môžete poliať malinovým sirupom (samozrejme v raw forme, alebo aspoň bez cukru).

3. TIP: tento detert je dobrou desiatou do školy pre deti. Čerstvé maliny však nemixujte, pustili by šťavu a dezert by bol pre deti ako rozmočený. Poukladajte ich na vrch dezertu do pohára a zasypte kokosovým cukrom.

 

Zdroj: dobruchut.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím