Na severe Moravy rozbili sieť priekupníkov s konope

Foto: wikimedia.org
Konopkar, 28. januára 2016

PRAHA/OSTRAVA – Nielen na severe Moravy a v Sliezsku, ale aj v Poľsku a na Slovensku distribuovala sieť priekupníkov konope. Colníci z Moravskosliezskeho kraja v spolupráci s policajnou protidrogovou jednotkou mali túto sieť v hľadáčiku už od jarných mesiacov roka 2015.

Pri akcii s krycím názvom ROP II sa podarilo colníkom z Ostravy zhabať 4,5 kilogramu konope, sedem gramov pervitínu, ako aj necelé tri milióny českých korún v hotovosti. S odvolaním sa na hovorkyňu českého Colného úradu pre Moravskosliezsky kraj Pavlu Zdobnickú o tom informoval internetový server Novinky.cz a denník Právo.

Podľa jej slov bol hlavným organizátorom muž z Českého Těšína, ktorý predával konope ďalším odberateľom z Karvinej a okolia, ako aj cudzincom z Poľska a Slovenska, ktorí ho nelegálne distribuovali v ich krajinách. Hlavný organizátor vyvážal konope aj osobne do Poľska. Na trestnej činnosti sa podieľala i žena z Českého Těšína, pričom hlavnými dodávateľmi boli muži z okolia Nového Jičína a Vsetína.

K zásahu colníkov došlo pri odovzdávaní kilogramu konope v Českom Těšíne. Kriminalisti obvinili piatich mužov vo veku 33-57 rokov, ako aj 53-ročnú ženu z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím