Nová štúdia potvrdila, že z marihuany sa nehlúpne

Foto: WEB
Konopkar, 22. januára 2016

Predchádzajúca štúdia skúmala vzťah medzi marihuanou a rozvojom nášho mozgu. Jej výsledok tvrdil, že konope môže zmenšovať mozog. Avšak nová štúdia z University of Southern California to teraz spochybnila.

Vedci dospeli k tomu, že za hlúpnutie nie je zodpovedná marihuana, ale genetické predispozície či iné vplyvy.

Konope nemá žiadny vplyv na našu inteligenciu.

Štúdia preukázala pomocou viacerých dvojčiat, že neexistuje žiadna súvislosť medzi užívaním marihuany a zmenšovaním mozgu vrátane nervového systému.

Dospievajúce dvojčatá sa zúčastnili štúdie po dobu niekoľkých rokov. Iba jedno z dvojčiat malo pri každej dvojici dvojčiat skúsenosť s konope.

Rozsah užívania marihuany nemal žiadny vplyv na inteligenciu. Vývoj inteligencie oboch súrodencov zostal rovnaký.

Vedci zdôvodňujú hlúpnutie genetickými predispozíciami a malou pozornosťou rodičov v detstve.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím