Tonu marihuany zakamuflovali ako mrkvu, ale chytili ich na hraniciach

Foto: REFRESHER.SK
Konopkar, 17. januára 2016

Mrkva, ktorá však mrkvou nebola.

Pašeráci drog musia takmer každý deň vymyslieť efektívnejší spôsob, ako dostať svoj tovar cez hranice. Americko-mexická hranica patrí medzi najčastejšie oblasti, kde dochádza k prechodu pašerákov z jednej krajiny do druhej, teda najmä z Mexika do USA, a potvrdilo sa to aj pred pár dňami.

 

pasovanie-marihuana-mrkva

 

 

Na začiatku nového roka sa pri americkom meste McAllen snažilo do USA dostať vozidlo naplnené tovarom, ktorý mal na prvý pohľad pripomínať bežnú mrvku, ale pravda bola taká, že šlo o marihuanu, približne jednu tonu, obalenú oranžovou lepiacou páskou.

Aj keď uznávame, že za kreativitu by si pašeráci zaslúžili pochvalu, bezpečnostné zložky rýchlo falošnú zeleninu odhalili a zásielku drogy vyčíslili na hodnotu viac než pol milióna dolárov. Nabudúce si tak možno pašeráci budú musieť zvoliť nový druh zeleniny, pretože prísť o 500-tisíc dolárov, to si asi nepraje nikto z nich.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím