Kriminalisti odhalili laboratórium na pestovanie marihuany

Foto: SITA/KR PZ Žilina
Konopkar, 18. decembra 2015

Laboratórium na pestovanie konope odhalili kriminalisti v obci Starina v okrese Stará Ľubovňa.

Ako informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, zadržali aj dvoch mužov, ktorí sú z tejto drogovej činnosti podozriví. Mužov vo veku 32 a 22 rokov z obce Spišské Hanušovce (okr. Kežmarok) obvinili z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

„Obvinená dvojica podľa doterajších zistení zriadila v jednom z rodinných domov v Starinej laboratórium a v ňom pestovala konope. Laboratórium bolo vybavené vzduchotechnikou, vykurovacím, osvetľovacím a ďalším zariadením určeným na produkciu konope. Všetky zariadenia boli napájané na vlastný zdroj elektrickej energie spaľujúci naftu,“ pripomína hovorca.

Pri domových prehliadkach v utorok a v stredu policajti našli a zaistili 163 plastových nádob so zasadenými rastlinami konope.

„Zaistené rastliny a veci zaslali na expertízne skúmanie,“ spomenul Džobanik a doplnil, že mužom hrozí trest na štyri až desať rokov.

 

Zdroj: aktualne.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím