Slovák prevážal konope, colníkov upozornil služobný pes

Foto: TASR
Konopkar, 14. decembra 2015

Colníci z Veľkého Medera pri bežnej kontrole v obci Medveďov našli v osobnom motorovom vozidle semiačka a sušenú rastlinu. Upozornil na ne služobný pes vycvičený na vyhľadávanie psychotropných a omamných látok. Povedala TASR hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Ako uviedla, colníci počas bežnej kontroly zastavili osobné motorové vozidlo so slovenským evidenčným číslom, ktoré viedol občan SR. V aute sa nachádzal i spolujazdec, taktiež slovenskej národnosti. „Počas kontroly psovod z Veľkého Medera nasadil služobného psa zameraného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Zmena správania psa vzbudila u colníkov podozrenie z prepravy nelegálneho tovaru. V batohu na prednom sedadle, ktorý patril spolujazdcovi, sa nachádzali semiačka a sušené listy konope,“ priblížila hovorkyňa s tým, že ich odovzdali Kriminálnemu úradu Finančnej správy.

„Trnavskí colníci majú aktuálne troch služobných psov Miru, Zitu a Amiru, ktorých zapájajú do akcií pri kontrolách tovarov a dopravných prostriedkov v celom Trnavskom kraji a v prípade potreby aj mimo neho. Psy sú vycvičené na vyhľadávanie tabaku, cigariet a drog. Počas posledného týždňa ide už o tretí prípad, keď služobný pes Colného úradu Trnava upozornil na omamné a psychotropné látky,“ dodala Zlochová.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím