Policajti objavili pivnicu plnú marihuany

Foto: KR PZ v Nitre
Konopkar, 10. decembra 2015

Novozámockí kriminalisti spolu s kolegami z Národnej kriminálnej agentúry vykonali 9. decembra v ranných hodinách v obci Kamenín domovú prehliadku. Dvaja 31-roční muži v pivničných priestoroch rodinného domu pestovali v kvetináčoch konope.

151 rastlín v rôznych dĺžkach od 40 cm až po 1,25 metra polievali, hnojili a osvetľovali lampami. Z čerstvých rastlín boli odobraté vzorky a zaslané do kriminalisticko-expertízneho ústavu, kde bude po vysušení vykonaný prepočet na množstvo obvykle jednorázových dávok.

Okrem toho bola v dome zaistená plastová nádoba, v ktorej sa nachádzalo sušené konope s hmotnosťou 24,21 g, z neho sa dá vyrobiť približne 80 jednorázových dávok. Všetok zaistený materiál bude podrobený expertíze.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nových Zámkov obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi 31-ročného Martina a 31-ročného Františka.

Obvinení sú v cele policajného zaistenia a bol spracovaný podnet na návrh na ich vzatie do väzby. V prípade preukázania viny hrozí mužom trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

 

Zdroj: nitraden.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím