Kanada bude legalizovať marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 6. decembra 2015

Kanadský generálny guvernér David Johnston sľúbil legalizovať rekreačné užívanie marihuany, pričom opätovne pripomenul predvolebný sľub premiéra Justina Trudeaua.

Johnston v piatkovej kráľovskej reči vyhlásil, že „vláda zavedie legislatívu, ktorá poskytne väčšiu podporu obetiam domáceho a sexuálneho násilia, odstráni zbrane z ulíc, ako aj legalizuje a reguluje marihuanu, no zároveň k nej obmedzí prístup.“

 

kanada-marihuana-2

 

Sľub nového premiéra Trudeaua legalizovať a regulovať marihuanu prispel k víťazstvu Liberálnej strany vo voľbách 19. októbra. Na rozdiel od guvernéra Johnstona, premiér, ktorý je vodca Liberálnej strany, sa nikdy nezmienil o nejakom obmedzení prístupu k marihuane, len o legalizácii.

Kanada patrí ku krajinám s najmenej prísnymi zákonmi o marihuane. Hoci držanie, predaj a pestovanie konope je nezákonne, kanadské orgány to tolerujú. Užívanie marihuany na lekárske alebo priemyselné účely je však v Kanade legálne na základe štátnych licencií.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím