Národná zdravotnícka služba: Marihuana nepoškodzuje mozog

Foto: NHS
Konopkar, 3. decembra 2015

Protidrogové média sa tešia z vedeckej štúdie, ktorá tvrdí, že fajčenie silnej odrody konope s názvom „skunk“ ničí mozog. Britská NHS však zdôrazňuje, že toto tvrdenie nie je pravdivé.

NHS reagovala na zavádzajúce titulky novín Sun, ktoré varujú, že fajčenie konopy „skunk“ údajne ničí mozog. Jedná sa o nadhodnotené závery malej akademickej štúdie,” ubezpečuje NHS (Národná zdravotnícka služba Británie).

“Táto štúdia nám nehovorí, či zistené štrukturálne zmeny škodia a či môžu mať negatívny dopad na duševné zdravie. To je dôvod, prečo titulky novín Sun sú prehnané. Štúdia sa na škodlivosť vlastne ani len nepozrela.“

Vedci v štúdii použili MRI skenery na skenovanie mozgov 99 dospelých – niektorých s psychózou, niektorých bez, a následne hľadali spojenie medzi malými zmenami v ich mozgových štruktúrach a užívaním marihuany respektíve konope.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím