Bábätká vystavené marihuane v maternici majú očividne lepší zrak

Foto: WEB
Konopkar, 1. decembra 2015

Nedávne štúdie ukázali, že deti vystavené marihuane počas maternicového vývinu majú lepší zrak než tie, ktoré tejto látke vystavené neboli.

Toto vyhlásenie vypustili do sveta výskumníci z University of Waterloo, Auckland a z Univerzity Brown, ktorá testovala schopnosť mládeže zbadať objekty na základe marihuany. Výsledky boli porovnané s kontrolnou skupinou „čistých“ detí.

Štúdie preskúmali aj efekty kombinácií alkoholu, metamfetamínu a nikotínu. Alkohol sa prejavil s negatívnymi efektami, zatiaľ čo nikotín a metamfetamín nemali na zrak skupiny žiadny efekt.

Profesor z University of Waterloo, Ben Thompson, nás rýchlo uistil, že fajčenie marihuany sa počas tehotenstva stále neodporúča a výsledkom rozhodne nebude „super-bábätko“.

Povedal: „Týmito výsledkami sme boli rozhodne prekvapení.

Ukazujú, že marihuana a alkohol majú rozhodne dopad na fundamentálny aspekt zrakových procesov, ktoré sa odohrávajú v našom mozgu.

 

Zdroj: topmagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím