Kukláči zadržali košického dílera konope, ako aj ďalších dvoch ľudí

Foto: TASR/PZ
Konopkar, 23. novembra 2015

Košice 23. novembra (TASR) – Košickým policajtom sa podarilo v piatok 20. novembra zadržať muža, ktorý približne od augusta predával konope u seba doma. Ako dnes TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, chytili 31-ročného Košičana, ktorý bol doteraz za drogovú trestnú činnosť štyrikrát súdne trestaný.

„V uvedený deň odpredal 21-ročnému Košičanovi za päť eur 0,3 gramu konope, najmenej dve obvykle jednorazové dávky drogy. Počas akcie policajti vykonali domovú prehliadku v byte zadržaného muža, pri ktorej našli a zaistili konope v celkovom množstve najmenej 26,6 gramu. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 135 obvykle jednorazových dávok drogy. Zaistené veci budú podrobené expertíznemu skúmaniu,“ opísala Mésarová.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Košičana umiestnili do cely policajného zaistenia, vyšetrovateľ zároveň podal podnet prokurátorovi na jeho vzatie do väzby. „Za uvedený obzvlášť závažný zločin hrozí obvinenému Košičanovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ uviedla Mésarová.

Z drogovej činnosti obvinili v uplynulých dňoch aj ďalších dvoch mladých Košičanov. „Obvinený 20-ročný Aleš u seba neoprávnene prechovával vrecko s obsahom sušiny rastliny konope o hmotnosti viac ako 23 gramov. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 89 jednorazových dávok drogy,“ uviedla Mésarová. Hrozí mu tri až desať rokov väzenia.

Ďalší obvinený – 20-ročný Mário u seba takisto neoprávnene prechovával marihuanu, z ktorej by bolo možné pripraviť dve jednorazové dávky drogy. Podľa Mésarovej mu hrozí až trojročné väzenie.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím